Image

 

Od kilku lat dynamicznie rozwija się nowoczesne budownictwo, w którym wykorzystywane są przeźroczyste elewacje wykonane ze szkła lub tworzyw sztucznych. Utrzymanie ich w czystości to nie tylko kwestia estetyki i prestiżu, ale i bezpieczeństwa oraz konserwacji a także wydłużenia ich żywotności. Każda powierzchnia umyta środkiem chemicznym ma tendencje do ponownego zabrudzenia, widoczne są na niej często w niedługim czasie po myciu smugi oraz różnego rodzaju plamy. Już pierwszy deszcz powoduje u właścicieli tego typu obiektów niesmak i rozczarowanie. Szczególnie denerwujący jest fakt, że niejednokrotnie do wyczyszczenia szklanej fasady potrzebne były duże nakłady finansowe, związane z koniecznością wykorzystania podnośników, przeróżnych platform roboczych, czy angaż ludzi pracujących na wysokościach. Zgodnie z obowiązującymi i ciągle ewoluującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa i higieny pracy na wysokościach, Clean & Care Service proponuje swoim klientom technologię Reach & Wash System opierającą się na czyszczeniu wodą osmotyczną w połączeniu z długimi kijami teleskopowymi. Niejednokrotnie ograniczony i skomplikowany dostęp do czyszczonych powierzchni jest wykonywany metodami konwencjonalni ( tj. alpinistycznymi lub za pomocą podnośnika), które nie zawsze są bezpieczne. Te niebezpieczne metody realizujemy za pośrednictwem kijów teleskopowym i specjalnych szczotek, które z łatwością mogą dotrzeć do trudno dostępnych miejsc. Kije, które wykonane z włókien szklanych lub węglowych są specjalnie zaprojektowane, by zapewnić jak największą efektywność pracy aż do wysokości 20 metrów. Zastosowanie w kijach teleskopowych z przepływem wody unikalnych rozwiązań, pozwoliło na zaspokojenie najśmielszych oczekiwań klientów. Podczas czyszczenia istnieje możliwość użycia gorącej wody, która podgrzewana jest za pomocą specjalnego urządzenia. Ciepła woda jest idealnym rozwiązaniem w miesiącach zimowych, kiedy występuje zjawisko zmrażania wody na szkle, lub mytej powierzchni przy zastosowaniu zimnej wody. Takie rozwiązanie daje nam komfort podczas pracy, ciągłe zlecenia przez cały rok, oraz eliminowanie używania środków chemicznych, które mogą uszkodzić mytą powierzchnię.

WYDAJNOŚĆ
- Reach & Wash System gwarantuje wysoką wydajność, skuteczność i jakość osiągniętą przy niewielkim wysiłku fizycznym przez cały dzień.
SKUTECZNOŚĆ
- czyszczenie metodami, obecnie dostępnymi, takimi jak drabina (czy rusztowanie) ograniczają wydajność pracy przez mały zasięg oraz czasochłonność przygotowania następnego stanowiska pracy. Korzystanie z lekkich i długich kijów teleskopowych z przepływem wody (również gorącej) eliminuje zagrożenia niebezpieczeństwa dla osób znajdujących się na wysokości. Takie rozwiązanie gwarantuje usuwanie zanieczyszczeń szybko, skutecznie i jednocześnie nie powodując uszkodzeń czyszczonych powierzchni.